ABBYY Lingvo x3/ x5 => klíčové vlastnosti 

Další informace o produktu => nápověda programu

ABBYY Lingvo x3/ x5 je ideální kombinace jazyků a software. Nabízí rychlý a přesný překlad slova a kombinace slov v různých jazycích.


ABBYY Lingvo x3/ x5, je nová generace elektronických slovníků, nabízí spolehlivý obsah, mocné vyhledávací schopnosti a intuitivní rozhraní. S více než 19 let zkušeností v oblasti vývoje inteligentních aplikací ABBYY představuje dokonalé spojení mezi jazyky a software. ABBYY Lingvo umožňuje rychlé a přesné překlady slov a slovních kombinací a v různých jazycích.

=> spolehlivé a přesné překlady
=> snadné a rychlé zobrazení překladu
=> flexibilní a rozšiřitelný software
=> Lingvo Tutor = nástroj pro výuku jazyků 


Praktické vyhledávací funkce: 
Kromě obsažených slovníků, ABBYY Lingvo x3/ x5 poskytuje pokročilé funkce, jako je  fulltextové vyhledávánía  vyhledávání dle zástupných znaků.


Fulltextové vyhledávání umožňuje uživatelům vyhledávat slova a kombinace slov ze všech obsažených slovníků, včetně hesel, překladů, příkladových vět a poznámek. 
Tuto funkci můžete použít např. k nalezení překladu výrazů a idiomů.

Hledání dle zástupných znaků vám pomůže hledat slova a fráze na základě vzoru, nahrazením * a? symboly pro neznámá písmena (znaky):
"?" - znamená nahrazení jakéhokoliv znaku (včetně mezery); 
"*" - znamená jakoukoli sekvenci znaků (včetně mezer).

Můžete použít zástupné vyhledávací funkce pro vyhledání slova, u kterého si nejste jisti jeho přesným zápisem a můžete také najít všechny fráze, které obsahují dané slovo nebo zástupné znaky využít pro nalezení slova k řešení křížovky.


Chcete-li ušetřit čas zapisováním často používaných slov, funkce " historie " uchovává seznam posledních 100 vyhledávaných slov.


Okamžité zobrazení překladu v pop-up okně (vyskakovacím okně) nebo pomocí klávesové zkratky

S ABBYY Lingvo můžete okamžitě přeložit neznámá slova při procházení webu, čtení e-mailů nebo textů na obrazovce* beze změny aplikace nebo přerušení vaší současné práce. Jednoduše nastavíte  kurzor na slovo a získáte rychlý překlad v pop-up okně.

Tato funkce je umožněna u textu v "textové" podobě. U obrázků s textem tato funkce nepracuje.


Pokud potřebujete podrobnější informace o slově, včetně jeho významech, překladech a ukázkových větách, stiskněte a držte klávesu  Alt, Ctrl nebo Shift a zároveň klikněte na slovo. Případně můžete zvolit slovo a stiskněte  Ctrl + Ins + Ins nebo  Ctrl + C + C.


Flexibilní a rozšiřitelný software 
=> Čisté, pohodlné a uživatelsky přívětivé rozhraní pro snadné použití. 
ABBYY Lingvo nabízí intuitivní rozhraní, které umožňuje každodenní pohodlnou a jednoduchou práci s cizími jazyky a umožňuje přímý přístup ke všem informacím jazyka nebo službám podporovaných Lingvo, jeho přizpůsobitelné a flexibilní panely nástrojů usnadňují práci s různými slovníky a Lingvo funkcemi. Obsažené slovníky se zobrazují s ikonami, které lze snadno přesunout. Obsahuje dvě samostatné funkce pro prohlížení překladů slov, což umožňuje snadno vyhledat více slov najednou. ABBYY Lingvo také obsahuje virtuální klávesnici pro psaní slov se zvláštním zápisem znaků.


=> Snadná rozšiřitelnost vám umožňuje přizpůsobit Lingvo podle vašich rostoucích potřeb. 
Je umožněn jednoduchý nákup dalších jazykových kombinací a slovníků pro použití spolu s vaším softwarem Lingvo.


Lingvo Tutor => nástroj pro výuku jazyků
ABBYY Lingvo x3/ x5 přichází s nástrojem pro zapamatování slova, Lingvo Tutor. S Lingvo Tutor můžete nastavit časový plán studia, vytvářet si vlastní seznamy slov, která chcete vložit do paměti pro vlastní výuku nebo *využít jeden z výběrového seznamu slov zahrnutých v programu.

*dle verze ABBYY Lingvo x3/ x5 ovládacího SW